Liepos 06 d. 19:30 Raudondvario dvaro kieme

VALSTYBĖS DIENAI


Atlikėjai

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Meno vadovas ir dirigentas Sergej Krylov

Valstybinis choras VILNIUS
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Artūras Dambrauskas
Dirigentas Giedrius Pavilionis

Solistai:
LINA DAMBRAUSKAITĖ (sopranas)
VYTAUTAS RUMŠAS (aktorius)
IGNAS CIPLIJAUSKAS (aktorius-skaitovas)
DOVAS LIETUVNINKAS (trimitas)

Dirigentas ARTŪRAS DAMBRAUSKAS


Programoje
Georg Friedrich Händel, Wolfgang Amadeus Mozart, Giedrius Svilainis, Rytas Svilainis

Įėjimas nemokamas

Įėjimas nemokamas. Būtina išankstinė registracija el. paštu raudondvariodvaras@gmail.com, laiške nurodant vardą, pavardę ir tel. numerį. Vietų skaičius ribotas.

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną paminėti su klasikine muzika kviečia Lietuvos kamerinis orkestras, valstybinis choras „Vilnius“, solistė Lina Dambrauskaitė, aktoriai Vytautas Rumšas ir Ignas Ciplijauskas, trimitininkas Dovas Lietuvninkas bei dirigentas Artūras Dambrauskas.

Baigusi studijas prestižinėje Londono karališkoje akademijoje L. Dambrauskaitė buvo atrinkta į Ciūricho operos teatro studiją ir nepaisant pandemijos jau sėkmingai atliko ne vieną vaidmenį šio teatro scenoje, o gegužės pradžioje atliko vieną pagrindinių vaidmenų savitame Gaetano Donizetti veikale – operą pašiepiančiame farse „Viva la Mamma“.

Klausytojai išgirs dainininkės atliekamus G. F. Händelio ir W. A. Mozarto, kurie jos repertuare užima ypatingą vietą, kūrinius. Koncertą vainikuos kompozitorių Giedriaus Svilainio ir Ryto Svilainio veikalas „Didysis kunigas“, kuriam libretą parašė Herkus Kunčius.

Vaizduojamas istorinis laikotarpis, kai Lietuva atsisakė pagonybės ir priėmė krikštą, pasakojama sudėtinga karaliaus Mindaugo ir jo tėvo Dangeručio istorija. Kūrinyje liaudies muzikos intonacijos persipina su orkestro ir choro atliekama bažnytine muzika. Šis kūrinys puikiai įprasmina garbingą mūsų tautos protėvių atminimą ir kvies klausytojus simboliškai paminėti Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną.

Koncertas organizuojamas bendradarbiaujant su KĮ Kauno valstybine filharmonija.

Koncertuose tik sėdimos vietos, galimybių pasas nereikalingas. Klausytojai uždarose erdvėse viso renginio metu privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius, atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose rekomenduojama dėvėti kaukes. Klausytojai visų renginių metu privalo sėdėti biliete nurodytoje vietoje. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Renginio vieta

Visos festivalio naujienos pašto dėžutėje

Festivalį pristato radijas
Festivalį finansuoja
Mecenatas
Generalinis rėmėjas
Festivalio bankas
Pagrindiniai rėmėjai
Informaciniai partneriai
Skip to content