Birželio 18 d. 19:00 Pažaislio vienuolyne

PRADEDAMASIS KONCERTAS. Giacomo Puccini – Opera VILISĖS (koncertinis atlikimas)


Atlikėjai

LIETUVOS VALSTYBINIS SIMFONINIS ORKESTRAS
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius

KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Robertas Šervenikas

Solistai:
KAMILĖ BONTÉ (sopranas)
EDGARAS MONTVIDAS (tenoras)
VYTAUTAS JUOZAPAITIS (baritonas)

Dirigentas
GINTARAS RINKEVIČIUS


Programoje
Giacomo Puccini – Opera VILISĖS (koncertinis atlikimas)

Bilietai
Bilietų kaina: Visi bilietai išparduoti!

Renginys Facebook

XXVI Pažaislio muzikos festivalis, nepaisydamas pandeminių negandų, šiemet prasideda lydimas moto „Nauja. Klasika“. Didžiausias Lietuvoje klasikinės muzikos festivalis nuolat ieško naujų raiškos būdų, naujų erdvių, repertuaro, taip pat kviečia klausytojus susipažinti su išskirtiniais atlikėjais. Festivalio atidarymo proga birželio 18 d. pakilia dvasia alsuojančiame Pažaislio vienuolyno kiemelyje pirmą kartą Lietuvoje nuskambės Giacomo Puccini operos „Vilisės“ koncertinis atlikimas su naujuoju festivalio meno vadovu, pasaulinį pripažinimą pelniusiu tenoru Edgaru Montvidu.

Pirmoji italų kompozitoriaus G. Puccini (1858–1924) opera „Vilisės“ (it. Le Villi) buvo parašyta 1883 m. vienaveiksmių operų konkursui, bet deramo dėmesio nesulaukė – galbūt dėl to, jog skubotai parašytas operos rankraštis buvo beveik neįskaitomas. Tačiau rėmėjų dėka „Vilisių“ premjera scenos šviesą išvydo jau po metų, 1884-aisiais. Premjeros naktį G. Puccini motina gavo tokią telegramą: „Teatras pavergtas, didžiulė sėkmė; lūkesčiai viršyti; 18 kartų iškvietė į sceną; pirmo veiksmo finalas pakartotas 3 kartus“. Opera išsiskyrė savo dramatine galia, operine melodija ir svarbiu simfoninio orkestro vaidmeniu.

Operos pavadinimas „Vilisės“ – tai nuoroda į slavų tautų legendą apie vilises – mistinio pasaulio būtybes, panašias į graikų sirenas (šia legenda paremta ir žymiojo baleto „Žizel“ istorija). Opera prasideda Roberto ir Annos sužadėtuvėmis, kurios linksmai atšvenčiamos šeimos ir draugų apsuptyje. Tačiau po šventės Roberto priverstas išvykti į Maincą tvarkyti paveldėjimo reikalų. Anną aplanko bloga nuojauta, kad ji niekada nebepamatys savo mylimojo, bet Roberto ją nuramina – ji galinti abejoti bet kuo, tik ne jo meile. Jis pažada, kad, kai tik jis grįš, jie būtinai iškart susituoks. Tačiau kelionėje Roberto užburia vilisė ir priverčia jį pamiršti Anną. Anna laukia vasarą, rudenį, o žiemą miršta iš širdies skausmo. Tada papasakojama vilisių legenda: kai moteris miršta dėl sudaužytos širdies, vilisės priverčia šokti ją sudaužiusį mylimąjį iki mirties. Kai Roberto atgailaudamas grįžta, pasirodo Annos dvasia, supama vilisių. Roberto maldauja atleidimo, bet yra prakeikiamas kaip išdavikas. Vilisės ir Anna šoka su Roberto tol, kol jis miršta nuo išsekimo prie Annos kojų.

Koncerte tik sėdimos vietos, galimybių pasas nereikalingas. Klausytojai viso renginio metu privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir sėdėti biliete nurodytoje vietoje. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Renginio vieta

Visos festivalio naujienos pašto dėžutėje

Festivalį pristato radijas
Festivalį finansuoja
Mecenatas
Generalinis rėmėjas
Festivalio bankas
Pagrindiniai rėmėjai
Informaciniai partneriai
Skip to content