Liepos 11 d. 17:00 Zapyškio paminklinėje Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje

ANT SIDABRO TILTO: POLIFONINĖS IMPROVIZACIJOS


Atlikėjai

PETRAS VYŠNIAUSKAS (saksofonas)
ILONA KLUSAITĖ (smuikas)
KAUNO KULTŪROS CENTRO SUTARTINIŲ GIEDOTOJŲ GRUPĖ „SASUTALAS“
Vadovas Andrius Morkūnas


Programoje
Johanno Sebastiano Bacho kūriniai, lietuvių liaudies sutartinės ir improvizacijos

Bilietai
Bilietų kaina: 10 Eur
Bilietų kaina renginio dieną: 12 Eur

Renginys Facebook

VISI BILIETAI IŠPARDUOTI!

„Visos muzikos galutinis tikslas turi būti Dievo šlovinimas ir sielos atgaivinimas“ (J. S. Bachas)

300 metų prabėgo nuo to laiko, kai J. S. Bachas, sugrįžęs iš du mėnesius trukusios koncertinės kelionės, neberado mylimos žmonos ir septynių vaikų motinos Marijos Barbaros Bach. Ji užgeso mįslingai, visiškai netikėtai, būdama 35-erių. Neliko ne tik jokio dokumento apie mirties priežastį, bet ir kapo – jos palaikai buvo sudeginti. Kompozitorius savo širdgėlą išliejo muzikoje, pasirinkdamas labai intymų instrumentą – smuiką. 1720-ieji ženklina unikalaus ciklo smuikui solo „Šešios sonatos ir partitos“ sukūrimo pabaigą. Manoma, kad garsioji „Čakona“ iš Partitos Nr. 2 d-moll – tai muzikinis paminklas mylimajai. Beje, įdomu, kad ant viršelio J. S. Bachas užrašė „Sei solo“. Itališkai tai reiškia ne tik „šeši solo“, bet ir „esi vienas“. Visa ciklo polifoninė muzika pasižymi giliais apmąstymais, kančia ir susitaikymu, alsuoja dvasios grožiu, atsidavimu Aukščiausiojo valiai. Prisilietimas prie šios muzikos ramina ir stiprina. Ne veltui J. S. Bachas vadinamas sielų gydytoju, visus savo kūrinius pasirašydavęs „Soli Deo Gloria“.

Sutartinės – ypač sena lietuvių sakralinės muzikos rūšis, stebinanti ypatinga polifonija, savita disonansų harmonija, primenančia ratelio dūzgimą, gulbių tūtavimą, gervių gargėjimą ar varpų susidaužimą. Šis skambesys žavi, užburia, įtraukia. Nuo seniausių laikų sutartines giedodavo moterys, pasižyminčios ne tik puikiai derančiais balsais, bet ir gražiu tarpusavio sutarimu. Sutartinių unikalumas yra neginčytinas: 2010 metais jos buvo įtrauktos į reprezentatyvų UNESCO žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą.

Polifonija – tai daugiabalsė, sutarimo reikalaujanti muzika, kurioje visi balsai yra svarbūs, turi savo melodiją, vienu atveju vedančią, kitu – pritariančią. Kurį nors balsą išėmus, muzikos audinys tampa nepilnas. Tik jų buvimas drauge sukuria tą vienintelį ir nepakartojamą skambesį.

Idėja – sugretinti skirtingų laikotarpių, kultūrų, šalių polifoninę muziką, atskleidžiant dieviškumo pradą žmogaus kūryboje. Tilto simbolis mitologijoje reiškė ryšį tarp dangaus ir žemės. Šiuo tiltu nusileisdavęs Dievas, šventieji.

Bandykime ir mes pasivaikščioti tuo ypatingu sidabro tiltu ir patirti vidinės ramybės bei harmonijos šviesą…

Koncertas organizuojamas bendradarbiaujant su KĮ Kauno valstybine filharmonija.

Koncerte tik sėdimos vietos, galimybių pasas nereikalingas. Klausytojai viso renginio metu privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius ir sėdėti biliete nurodytoje vietoje. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Renginio vieta

Visos festivalio naujienos pašto dėžutėje

Festivalį pristato radijas
Festivalį finansuoja
Mecenatas
Generalinis rėmėjas
Festivalio bankas
Pagrindiniai rėmėjai
Informaciniai partneriai
Skip to content