Rugpjūčio 19 d. 19:00 VDU Botanikos sode

SU GIMTADIENIU, ÁSTOR PIAZZOLLA!


Atlikėjai

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Meno vadovas ir dirigentas Sergej Krylov

Solistai:
GIAMPAOLO BANDINI (gitara, Italija)
CESARE CHIACCHIARETTA (bandonija, Italija)


Programoje
Ástor Piazzolla – “Metų laikai“
Nino Rota – Koncertas styginiams
Isaac Albéniz - Du šokiai iš „Ispaniškos siuitos“: Sevilla, Asturias
Ástor Piazzolla - Double concerto

Bilietai
Bilietų kaina: 20 Eur
Bilietų kaina renginio dieną: 22 Eur

Renginys Facebook

Argentinoje vyrauja posakis „Viskas keičiasi, išskyrus tango!“. Tai buvo tiesa iki tol, kol šio žanro ėmėsi Ástoras Piazzolla. Gimęs prieš šimtą metų, jaunystėje daug labiau mylėjęs džiazą nei tango, kuris tuo metu buvo asocijuojamas su prasčiokų gatvės kultūra, vėliau kompozitorius atrado šį žanrą naujai. Bendradarbiaudamas su džiazo ir klasikos atlikėjais bei rašydamas muziką orkestrams, Á. Piazzolla sukūrė Tango Nuevo – „naująjį tango“. Šiame koncerte skambės ryškiausi šio muzikos stiliaus kūriniai.

Giampaolo Bandini ir Cesare Chiacchiaretta duetas, gitara ir bandonija, susikūrė 2002 m., siekdami aiškaus tikslo – pristatyti argentinietišką muziką, pasitelkiant jos reprezentatyviausių instrumentų žavesį ir magiją. Duetas pasižymi išskirtiniu komunikabilumu scenoje ir nepaprasta charizma. Svarbiausių pasaulio festivalių ir teatrų kvietimu muzikantai apkeliavo daugiau nei 50 šalių, sulaukdami ypatingo kritikų ir publikos pripažinimo, taip pat bendradarbiavo su daugybe iškilių Lotynų Amerikos kompozitorių bei atlikėjų.

Profesoriaus Sauliaus Sondeckio 1960 m. įkurtas Lietuvos kamerinis orkestras (LKO) yra vienas iškiliausių ir labiausiai pasaulyje įvertintų Lietuvos kolektyvų. Orkestro – Lietuvos atlikimo meno ambasadoriaus – gastrolių maršrutai yra išraižę beveik visas Europos šalis bei pasiekę tolimus kitų žemynų kraštus. LKO daugybę kartų plojo Berlyno filharmonijos, Vienos „Musikverein“, Londono „Royal Festival Hall“, Romos „Santa Cecilia“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Paryžiaus „Salle Pleyel“ ir „Gaveau“, Leipcigo „Gewandhaus“ ir dar daugelio įspūdingiausių koncertų salių klausytojai. Šiandien LKO ne tik išlaiko pasiektą aukštą meistriškumo lygį, bet atkakliai ieško ir randa naujų kūrybinių išteklių, džiugina originaliomis programomis, gyvomis klasikinių kūrinių interpretacijomis. Nuo 2008 m. orkestrui vadovauja smuikininkas Sergejus Krylovas.

Koncerto partneris

Koncertuose tik sėdimos vietos, galimybių pasas nereikalingas. Klausytojai uždarose erdvėse viso renginio metu privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines kaukes ar respiratorius, atvirose erdvėse vykstančiuose renginiuose rekomenduojama dėvėti kaukes. Klausytojai visų renginių metu privalo sėdėti biliete nurodytoje vietoje. Asmenų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymiai (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.), prašome į renginį nevykti. Organizatoriai turi teisę neįleisti lankytojų, kuriems pasireiškia minėti požymiai.

Renginio vieta

Visos festivalio naujienos pašto dėžutėje

Festivalį pristato radijas
Festivalį finansuoja
Mecenatas
Generalinis rėmėjas
Festivalio bankas
Pagrindiniai rėmėjai
Informaciniai partneriai
Skip to content