Rugpjūčio 04 d. 18:00 Kauno valstybinėje filharmonijoje

RITERIŲ DAINOS


Atlikėjai

EUGENIJUS CHREBTOVAS (baritonas)
RAMINTA LAMPSATYTĖ (fortepijonas)

Programoje:
Maurice Ravel, Jacques Ibert, Mitch Leigh

Bilietai
Bilietų kaina: Bilieto kaina 15 Eur. Senjorams (su pažymėjimais) taikoma 30 % nuolaida 1 bilietui. Neįgaliems asmenims (su pažymėjimais) taikoma 50 % nuolaida 1–2 bilietams. Jaunimui (7–25 m.) taikoma 30 % nuolaida 1 bilietui.
Bilietų kaina renginio dieną: 17 Eur. Koncerto dieną nuolaidos netaikomos.

Amžina kaip pasaulis legenda apie kilniuosius riterius atgims naujoje vieno žinomiausių šiandieninės Lietuvos baritonų Eugenijaus Chrebtovo ir lietuviškosios kultūros ambasadorės Vokietijoje, pianistės, vokalo korepetitorės ir muzikologės Ramintos Lampsatytės programoje „Riterių dainos“. Ko gero, sunku būtų rasti žmogų, nieko negirdėjusį apie keistąjį riterį Don Kichotą, vykdžiusį neįtikėtinus žygdarbius, patyrusį keisčiausius nuotykius, nuolatos kupiną kilnių minčių ir nepasiekiamų troškimų. Jo poelgiai, paskatinti gausybės perskaitytų romanų apie klajojančius riterius, daugeliui gali pasirodyti mažų mažiausiai keisti. Bet, kita vertus, kiek jo žygiuose bei juos lydinčiuose apmąstymuose slypi gyvenimiškos išminties, riteriškos filosofijos, svajingo objektų idealizavimo. Tokiems muzikiniams apmąstymams šio koncerto atlikėjai pasirinko du legendinius vokalinius ciklus ir ištraukas iš Mitcho Leigho miuziklo „Žmogus iš La Mančos“.

Pirmasis ciklas – Jacques‘o Ibert‘o „Don Kichoto dainos“, sukurtos legendiniam kino filmui, kurį režisavo Georgas Wilhelmas Pabstas, o pagrindinį Don Kichoto vaidmenį atliko Fiodoras Šaliapinas. Jis pirmasis ir įgarsino keturias 1936 m. išleistame filme skambančias J. Ibert‘o dainas. Antrasis vokalinio meno šedevras – Maurice‘o Ravelio „Don Kichotas Dulsinėjai“. Pirmasis autorius, kuriam buvo pateiktas užsakymas sukurti muziką G. W. Pabsto filmui buvo M. Ravelis. Deja, jam pradėjus kurti muziką paūmėjo liga ir kompozitorius buvo priverstas nutraukti darbą. Režisierius, laiku negavęs muzikinės medžiagos, nutraukė sutartį su kompozitoriumi ir užsakymą perleido J. Ibert‘ui. Tai supykdė M. Ravelį, bet jis nepaliko šios idėjos ir kiek atsigavęs po ligos parašė tris dainas filmo scenarijaus autoriaus Paulo Morando tekstais. Deja, kurti dainas kompozitorius baigė tik padedamas draugų ir asistentų, nes pats jau negalėjo net pasirašyti.

Dainos iš amerikiečių kompozitoriaus M. Leigho miuziklo „Žmogus iš La Mančos“ skamba tarsi himnai meilei ir riteriškumui. Šio miuziklo istorija vystosi kalėjime, kuriame sėdi pats Miguelis de Servantesas Saavedra ir, norėdamas įrodyti savo autorystę, kartu su kitais kaliniais stato spektaklį apie Don Kichotą.

Dėmesio! Perkantiems bilietus į šį koncertą, dovanojame ekskursiją po Kauno filharmoniją.
Kauno filharmonijos salė pasižymi aukščiausios kokybės akustinėmis savybėmis, o visas pastatas yra vienas nuostabiausių neoklasicizmo stiliaus pavyzdžių su ryškiais art deco architektūros elementais. 1929 m. pastatas, kurio projekto autorius inžinierius, architektas Edmundas Frykas, savo istoriją pradėjo kaip Teisingumo rūmai, o vėliau – 1936 m. tapo ir laikinosios sostinės Seimo rūmais. Nuo 1961 m. savo veiklą čia pradėjo Kauno filharmonija. Ekskursijos metu atskleisime, kokius istorinius simbolius ir ženklus slepia šis Kauno širdyje esantis pastatas? Sužinosite, kokias paslaptis saugo filharmonijos užkulisiai? Užlipę į pastato apžvalgos bokštą, išvysite galbūt iki šiol jums nematytą Kauno panoramą.
Į ekskursiją būtina išankstinė REGISTRACIJA. Vietų skaičius ribotas.
 Registruotis į ekskursiją galima tik prieš tai įsigijus bilietus į šį koncertą. Ekskursija vyksta koncerto dieną. Ekskursijos pradžia – 16.30 val. prie Kauno filharmonijos centrinio įėjimo. Kontaktai pasiteirauti: info@pazaislis.lt, +370 620 26 229.
Mano programa
Norint užsisakyti abonementą, Jums reikia išsirinkti 5 mokamus festivalio renginius.
  • Iš viso: 0.00€
  • Nuolaida: 0.00€
  • Suma: 0.00€
Užsakyti abonementą

Visos festivalio naujienos pašto dėžutėje

Festivalį pristato radijas
Festivalį finansuoja
Mecenatas
Generalinis rėmėjas
Festivalio bankas
Pagrindiniai rėmėjai
Informaciniai partneriai
Skip to content