Įgyvendintas tarptautinis jaunimo projektas „EYEnet 2.0“

16 kultūros organizacijų iš devynių šalių 2021–2022 m. vykdė fondo „Novi Sadas – Europos kultūros sostinė“ inicijuotą projektą „Europos jaunimo įsitraukimo tinklas 2.0“ (EYE.net 2.0), finansuotą ES programos „Europa piliečiams – miestų tinklai“. Projektas, kurio tikslas – gerinti jaunimo kultūros kokybę, ugdyti jaunimo politinį sąmoningumą, kritinį mąstymą ir tarptautinį solidarumą, buvo dviejų Europos kultūros sostinių – Novi Sado ir Kauno – programų dalis. Per 24 mėnesius buvo sukurti aštuoni jaunimo spektakliai, nagrinėjantys aktualias socialines temas, kiekvienas pasirodymas palydimas interaktyvios diskusijos su jaunaisiais žiūrovais.

Projekto metu surengti aštuoni tarptautiniai jaunimo teatro festivaliai: Novi Sade (Serbija), Prahoje (Čekija), Sansepolkro (Italija), Maribore ir Ptujuje (Slovėnija), Atėnuose (Graikija), Tulūzoje ir Klermone-Ferane (Prancūzija), Berlyne (Vokietija) ir Kaune (Lietuva).

Lietuvą šiame projekte atstovavo Pažaislio muzikos festivalis ir „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“. Lietuvos jaunimo grupė diskusijų būdu savo tyrinėjimams pasirinko solidarumo temą. Projekto metu režisierius ir scenografas Rokas Lažaunykas, režisieriaus asistentė Greta Dirmauskaitė ir medijų menininkas Titas Jurjonas sukūrė patyriminį performansą „The Noise of the Silense“, kuris kvietė pažinti ir suprasti tyloje gyvenančius žmones. Projekto dalyviai buvo skatinami į solidarumą pažvelgti ne tik iš šalies, bet ir jį išgyventi, pajusti, kartu ieškoti visiems suprantamos kalbos. Performansų metu leistis į savo ir kitų gebėjimų paieškas buvo kviečiami ir žiūrovai.

Dvejus metus trukusi kelionė, kurios partneriai buvo „Mr Stagey“ trupė ir Lietuvos kurčiųjų draugija, ieškant kalbos, kurią gali suprasti kiekvienas, atnešė projekto dalyviams daug įsimintinų patirčių, potyrių, naujų draugų, o svarbiausia – leido patikėti, kad būdami kartu galime keistis ir leistis būti keičiami.

Projekto ataskaita: https://novisad2022.rs/wp-content/uploads/2023/03/EYEnet-2.0-info-template-1.pdf

Visos festivalio naujienos pašto dėžutėje

Festivalį pristato radijas
Festivalį finansuoja
Mecenatas
Generalinis rėmėjas
Festivalio bankas
Pagrindiniai rėmėjai
Informaciniai partneriai
Skip to content