Birželio 21 d. 18:00 Kauno valstybinėje filharmonijoje

KARMEN IR KITOS ISTORIJOS


Atlikėjai

LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
Meno vadovas, dirigentas ir solistas SERGEJ KRYLOV (smuikas, Italija)

Ansamblis GIUNTER PERCUSSION
Vadovas Pavel Giunter


Programoje
Žibuoklė Martinaitytė – „Ex tenebris lux“ styginių orkestrui
Nicola Campogrande – Koncertas smuikui ir styginiams (pasaulinė premjera)
Georges Bizet–Rodion Ščedrin – „Karmen siuita“ styginiams ir mušamiesiems

Bilietai
Bilietų kaina: 15, 20 Eur. Senjorams (su pažymėjimais) taikoma 30 % nuolaida 1 bilietui. Neįgaliems asmenims (su pažymėjimais) taikoma 50 % nuolaida 1–2 bilietams. Jaunimui (7–25 m.) taikoma 30 % nuolaida 1 bilietui.
Bilietų kaina renginio dieną: 17, 22 Eur. Renginio dieną nuolaidos netaikomos.

Renginys Facebook

Išskirtinis koncertas, kuriam pasaulinę italų kompozitoriaus Nicola Campogrande Koncerto smuikui ir styginiams premjerą ruošia Lietuvos kamerinis orkestras kartu su orkestro meno vadovu, smuikininku Sergejumi Krylovu.

Vienas geriausiai žinomų šiandienos italų kompozitorių N. Campogrande savo originalų kūrybos stilių kuria derindamas praeities ir dabarties tradicijas. Jo muzika įrašyta į daugiau kaip 30 kompaktinių plokštelių ir atliekama tokiose salėse kaip „Royal Albert Hall“, „Wigmore Hall“ Londone, „Teatro alla Scala“ Milane, „Opéra Royal de Wallonie“ Lježe, „Werner Hall“ Sinsinatyje, „Rudolfinum“ Prahoje, Paryžiaus filharmonijoje ir kitose.

„Kompozitorė, kurios muzikoje gimsta „harmonijos debesų aureolės“, – taip metaforiškai apie Ž. Martinaitytės muziką rašo svarbiausių Niujorko leidinių kritikai. „Ex tenebris lux“ lotyniškas kūrinio pavadinimas byloja „Iš tamsos šviesa“. Norėjosi, kad ši muzika taptų vedliu per užsitęsusios tamsos zoną ir galiausiai atvestų mus į šviesą, leistų ją patirti bent garsiniu pavidalu“, – sako kompozitorė. Kūrinys sukurtas 2021 m. Vilniaus festivalio užsakymu.

Rodionas Ščedrinas 1967 m. sukomponuotą „Karmen siuitą“ pavadino „Georges’o Bizet muzikos laisva transkripcija styginiams ir mušamiesiems“, ją Lietuvos kamerinis orkestras atliks su ansambliu „Giunter Percussion“. Dabar jau keista, kad tuomet premjera sukėlė nemažą šurmulį – kompozitorius buvo apkaltintas G. Bizet muzikos subjaurojimu, tačiau laikas viską sudėlioja į savo vietas – šiandien „Karmen siuita“ karaliauja teatrų ir koncertų scenose.

Renginio vieta

Mano programa
Norint užsisakyti abonementą, Jums reikia išsirinkti 5 mokamus festivalio renginius.
  • Iš viso: 0.00€
  • Nuolaida: 0.00€
  • Suma: 0.00€
Užsakyti abonementą

Visos festivalio naujienos pašto dėžutėje

Festivalį pristato radijas
Festivalį finansuoja
Mecenatas
Generalinis rėmėjas
Festivalio bankas
Pagrindiniai rėmėjai
Informaciniai partneriai
Skip to content