Birželio 12 d. 18:00 Kauno valstybinėje filharmonijoje

BELLE ÉPOQUE


Atlikėjai

DMITRI MAKHTIN (smuikas)
MŪZA RUBACKYTĖ (fortepijonas)


Programoje
Leopold Godowsky – Pjesės smuikui ir fortepijonui iš ciklų „12 Impressions“, „Triakontameron“, „Valsai-poemos“
Johannes Brahms – Sonata smuikui ir fortepijonui Nr. 1 G-dur, op. 78 („Regensonate“)
Karol Szymanowsky – Trys Paganini kaprisai smuikui ir fortepijonui, op. 40

Bilietai
Bilietų kaina: 20, 25 Eur. Senjorams (su pažymėjimais) taikoma 30 % nuolaida 1 bilietui. Neįgaliems asmenims (su pažymėjimais) taikoma 50 % nuolaida 1–2 bilietams. Jaunimui (7–25 m.) taikoma 30 % nuolaida 1 bilietui.
Bilietų kaina renginio dieną: 22, 27 Eur. Renginio dieną nuolaidos netaikomos.

Renginys Facebook

Lietuvoje, Prancūzijoje ir Šveicarijoje gyvenančios įžymios lietuvių pianistės Mūzos Rubackytės pasirodymas Pažaislio muzikos festivalio scenoje – visada išskirtinis ir klausytojus užburiantis įvykis. Šį kartą scenoje kamerinės muzikos perlus pianistė atliks su žinomu smuikininku Dmitrijumi Makhtinu. „Su smuikininku susipažinome prieš 30 metų, kai kartu grojome koncerte. Po daugelio dešimtmečių negalėjau pamiršti jo ypatingos grojimo manieros, primenančios didžiųjų praeities meistrų, ypač Heifetzo, grojimą. Ir tai ne atsitiktinumas – Dmitrijus yra septintos kartos smuikininkas!“ – sako M. Rubackytė. Nyderlanduose gyvenantis smuikininkas D. MAKHTINAS yra prestižinių konkursų laureatas („Kloster Schöntal“, Niccolò Paganini, Louiso Spohro, Tiboro Vargos, Monrealio, Sibelijaus, Pretorijos), visame pasaulyje koncertuoja kaip solistas su orkestrais ir kamerinių ansamblių narys – jo įrašai šiame amplua pelnė „Choc de la Musique“, „Gramophone“, „Echo Classic“ ir „Diapason d’Or“ apdovanojimus.

Pastaruoju metu pianistė M. RUBACKYTĖ didelį dėmesį skiria litvako kompozitoriaus Leopoldo Godowskio kūrybai ir plačiai pasaulyje skleidžia savo muzikinius atradimus, susijusius su šiuo kompozitoriumi. Pianistė iš užmaršties prikėlė gigantišką L. Godowskio fortepijoninę Sonatą e-moll, ją atliko Vilniaus, Pažaislio festivaliuose, Paliesiaus dvare, taip pat „Pianissimo“ festivalyje Brazilijoje, „Tindal foundation“ Olandijoje, Paryžiaus „Salle Gaveau“. Šiais metais numatytas sonatos atlikimas ture Kolumbijoje, taip pat vasaros festivaliuose Prancūzijoje. Sonata su Karolio Szymanowskio kūriniais įrašyta kompaktinėje plokštelėje („Godowsky / Szymanowsky“, kompanija „Ligia“), kuri pelnė svarbiausią tarptautinį prizą Prancūzijoje „Diapason d’Or“ bei autoritetingiausią publikos prizą „ffff Įvykis“ („Télérama“), taip pat sulaukė puikių atsiliepimų pasaulio spaudoje.

Koncerte atlikėjai pristatys kartu įrašytą L. Godowskio ir K. Szymanowskio kūrinių plokštelę „Valses Impressions“, kuri tęsia pianistės sumanytą L. Godowskio kūrinių seriją ir atskleidžia ne tik gražiausius „La belle époque“ kamerinio repertuaro pavyzdžius, bet ir visą L. Godowskio kūrybos smuikui palikimą. Plokštelės pristatymo turas vyksta įvairiose pasaulio salėse, tad džiaugiamės, jog Pažaislio muzikos festivalio klausytojai taip pat turės unikalią galimybę susipažinti su šiuo išskirtiniu kūrybiniu projektu.

Renginio vieta

Mano programa
Norint užsisakyti abonementą, Jums reikia išsirinkti 5 mokamus festivalio renginius.
  • Iš viso: 0.00€
  • Nuolaida: 0.00€
  • Suma: 0.00€
Užsakyti abonementą

Visos festivalio naujienos pašto dėžutėje

Festivalį pristato radijas
Festivalį finansuoja
Mecenatas
Generalinis rėmėjas
Festivalio bankas
Pagrindiniai rėmėjai
Informaciniai partneriai
Skip to content