Birželio 12 d. 18:00 Kauno valstybinėje filharmonijoje

CAN ÇAKMUR: muziką prakalbinantis pianistas


Atlikėjai

CAN ÇAKMUR (fortepijonas, Turkija)

Franz Schubert – Sonata fortepijonui c-moll, D. 958
Robert Schumann – „Drugeliai“, op. 2
Frédéric Chopin – Didysis žėrintis valsas Es-dur, op. 18; Keturios mazurkos, op. 24; Baladė Nr. 4 f-moll, op. 52

Bilietai
Bilietų kaina: Bilietų kaina 13 Eur. Senjorams (su pažymėjimais) taikoma 30 % nuolaida 1 bilietui. Neįgaliems asmenims (su pažymėjimais) taikoma 50 % nuolaida 1–2 bilietams. Jaunimui (7–25 m.) taikoma 30 % nuolaida 1 bilietui. Renginio dieną nuolaidos netaikomos.
Bilietų kaina renginio dieną: 15 Eur. Koncerto dieną nuolaidos netaikomos.

2017 m. Škotijos bei 2018 m. Hamamatsu (Japonija) tarptautiniuose pianistų konkursuose laimėjęs pirmąsias premijas, turkų pianistas CAN ÇAKMUR apibūdinamas kaip „muzikas, kurio idėjos ir išmonė pranoksta jo amžių. Be to, jis apdovanotas priemonėmis išreikšti savo vaizduotės turtingumą“ („Gramophone“).

Atlikėjas taip pat yra gavęs 2015 m. jaunojo muzikanto apdovanojimą 5-uosiuose Donizetti klasikinės muzikos apdovanojimuose Stambule, 2018 m. Veimaro Franzo Liszto muzikos universiteto DAAD premiją ir 2018 m. Stambulo kultūros ir meno fondo „Aydin Gün Encouragement Award“ apdovanojimą. C. Çakmur dalyvauja stipendijų programoje „G&S Pekinel Young Musicians on the World Stages“.

Kaip aistringas rašytojas ir kalbėtojas C. Çakmur yra parašęs daugiau kaip 50 straipsnių Turkijos klasikinės muzikos žurnalui „Andante“ ir kartais skaito paskaitas apie muziką įvairiose platformose.

Pianisto įrašus, įrašytus su „BIS Records“, entuziastingai įvertino tarptautinė spauda, jis pelnė du iš eilės Tarptautinės klasikinės muzikos apdovanojimus (ICMA) (pirmą kartą šių apdovanojimų istorijoje) už Metų solinį įrašą ir Metų jaunąjį atlikėją. Jo albumas „Without Borders“, kuriame daugiausia dėmesio skiriama George‘o Enescu, Leo Bartoko, Ahmeto Adnano Sayguno ir Dmitrijaus Mitropoulo muzikai, buvo išleistas 2022 m. gegužę. Šiuo metu pianistas rengia 11 albumų seriją, kurioje „BIS Records“ išleis visus pagrindinius Franzo Schuberto bei šio kompozitoriaus įkvėptus kūrinius. Albumai bus išleisti 2022–2028 m., minint 200-ąsias F. Schuberto mirties metines.

Jis yra koncertavęs įvairiose pasaulio koncertų salėse, įskaitant Londono „Wigmore Hall“, Glazgo koncertų salę, Eindhoveno „Muziekgebouw“, Tokijo operos teatrą, „Suntory Hall“, „Fondation Louis Vuitton“, taip pat prestižiškiausiose gimtosios Turkijos koncertų salėse.

Vienas svarbiausių pastarųjų metų įvykių pianisto karjeroje – Thomo Adéso kūrinio „In Seven Days“ premjera Japonijoje „Suntory Hall“ salėje su „Yomiuri Nippon“ simfoniniu orkestru, diriguojamu Masato Suzuki, „Festa Musica MUZA Kawasaki“ uždarymo koncertas su Tokijo simfoniniu orkestru, diriguojamu Tadaaki Otakos, ir puikiai įvertintas rečitalio debiutas „Foundation Louis Vuitton“. C. Çakmur koncertus įrašinėjo ir transliavo BBC 3, „Radio Musique France“, „Arte“, NHK, Turkijos nacionalinis radijas ir televizija, „Deutschlandfunk“ ir „Classic FM“.

Dėmesio! Perkantiems bilietus į šį koncertą, dovanojame ekskursiją po Kauno filharmoniją.
Kauno filharmonijos salė pasižymi aukščiausios kokybės akustinėmis savybėmis, o visas pastatas yra vienas nuostabiausių neoklasicizmo stiliaus pavyzdžių su ryškiais art deco architektūros elementais. 1929 m. pastatas, kurio projekto autorius inžinierius, architektas Edmundas Frykas, savo istoriją pradėjo kaip Teisingumo rūmai, o vėliau – 1936 m. tapo ir laikinosios sostinės Seimo rūmais. Nuo 1961 m. savo veiklą čia pradėjo Kauno filharmonija. Ekskursijos metu atskleisime, kokius istorinius simbolius ir ženklus slepia šis Kauno širdyje esantis pastatas? Sužinosite, kokias paslaptis saugo filharmonijos užkulisiai? Užlipę į pastato apžvalgos bokštą, išvysite galbūt iki šiol jums nematytą Kauno panoramą.
Į ekskursiją būtina išankstinė REGISTRACIJA. Vietų skaičius ribotas.
 Registruotis į ekskursiją galima tik prieš tai įsigijus bilietus į šį koncertą. Ekskursija vyksta koncerto dieną. Ekskursijos pradžia – 16.30 val. prie Kauno filharmonijos centrinio įėjimo. Kontaktai pasiteirauti: info@pazaislis.lt, +370 620 26 229.
Pasibaigus festivaliui koncerto įrašą rasite:
Mano programa
Norint užsisakyti abonementą, Jums reikia išsirinkti 5 mokamus festivalio renginius.
  • Iš viso: 0.00€
  • Nuolaida: 0.00€
  • Suma: 0.00€
Užsakyti abonementą

Visos festivalio naujienos pašto dėžutėje

Festivalį pristato radijas
Festivalį finansuoja
Mecenatas
Generalinis rėmėjas
Festivalio bankas
Pagrindiniai rėmėjai
Informaciniai partneriai
Skip to content