Liepos 03 d. 13:00 Žiežmarių kultūros centre

BALTAS PAUKŠTIS


Atlikėjai

Violončelių kvintetas „QuinCelli“
Tomas Ramančiūnas
Lionius Treikauskas
Dainius Misiūnas
Rūta Balčiūtė
Gaudas Krištaponis

Solistė RENATA DUBINSKAITĖ (mecosopranas)


Programoje
Antonio Vivaldi, Georg Friederich Händel, Gabriel Urbain Fauré, Ástor Piazzolla, Nino Rota, George Gershwin, Vytautas Kernagis

Įėjimas nemokamas

RENATA DUBINSKAITĖ Vilniaus dailės akademijoje mokėsi dailės istoriją ir teoriją, 2011 m. apsigynė menotyros daktaro disertaciją. 2009 m. debiutavo muzikos scenoje, 2015 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dainavimo specialybę pas prof. Vladimirą Prudnikovą. Dainininkė nuo 2010 m. nuolat koncertuoja duete „Duo Barocco“ ir kartu su Nacionalinės filharmonijos ansambliu „Musica Humana“, dainavo su Šv. Kristoforo orkestru, Baltarusijos valstybiniu kameriniu orkestru ir kitais kolektyvais, diriguojant prof. Sauliui Sondeckiui, Algirdui Vizgirdai, Vaclovui Augustinui, koncertavo Prancūzijoje ir Šveicarijoje. Senąją muziką stažavo Sable senosios muzikos ir šokio akademijoje Prancūzijoje ir Prahoje (prof. Julie Hassler, 2011), baroko operos meistriškumo kursuose Kopenhagoje (prof. Paulas Eswoodas) ir Vilniuje (prof. Julie Hassler, 2012, Vincent Dumestre, 2014), taip pat dalyvavo dainavimo meistriškumo kursuose Berlyne (2011) ir Gotenburge (Švedija, 2013). Dainininkė yra Vincės Jonuškaitės-Zaunienės dainininkių konkurso laureatė (2014, Vilnius) ir Tarptautinio Tiito Kuusiko kamerinės muzikos konkurso laureate (Parnu, Estija, 2012). Nuo 2010 m. R. Dubinskaitė yra aktyvi senosios muzikos renginių organizatorė, Lietuvoje surengė daugybę senosios muzikos koncertų (Vilniaus ansamblių „Duo Barocco“, „Affectus“, „Concertino delle donne“ projektai) ir edukacinių renginių. Nuo įsikūrimo 2013 m. ji yra ansamblio „Canto Fiorito“ narė bei vadybininkė.

Penki muzikai, nuoširdžiai įsimylėję instrumentų karalienę violončelę, nori su klausytojais pasidalinti savo jausmais bei atradimais. „QuinCelli“ – tai violončelių kvintetas, kuris nuolat ieško naujų raiškos formų, skambėjimo spalvų ir sąskambių tyrumo. „Kadangi šios sudėties ansambliui originalių kompozitorių kūrinių nėra daug, mes grojame viską, kas muzikoje gražiausia.“ – sako atlikėjai ir tikisi, kad klausydami jų atliekamos muzikos, klausytojai pajus tokį pat džiaugsmą, kurį muzikai jaučia grodami. Ansamblyje groja muzikantai iš Lietuvos nacionalinio simfoninio ir „Kremerata Baltica“ orkestrų, o repertuare gausu įvairiausių laikmečių kūrinių – nuo Antonio Vivaldi iki Scotto Joplino, nuo Johanno Sebastiano Bacho iki Vytauto Kernagio, taip pat Ástoro Piazzolla, džiazo kompozicijos ir kt. 2021 m. kvintetas įrašė naują kompaktinę plokštelę „QuinCelli“. Pirmas kvinteto koncertas buvo surengtas Pažaislio muzikos festivalyje 2002 metais, tad šiais jubiliejiniais kvintetui metais „QuinCelli“ kviečia susitikti ir vėl!

Renginio vieta

Mano programa
Norint užsisakyti abonementą, Jums reikia išsirinkti 5 mokamus festivalio renginius.
  • Iš viso: 0.00€
  • Nuolaida: 0.00€
  • Suma: 0.00€
Užsakyti abonementą

Visos festivalio naujienos pašto dėžutėje

Festivalį pristato radijas
Festivalį finansuoja
Mecenatas
Generalinis rėmėjas
Festivalio bankas
Pagrindiniai rėmėjai
Informaciniai partneriai
Skip to content