Liepos 01 d. 17:00 Zapyškio paminklinėje Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje

BALADA PARA ЀL TANGO / VISI BILIETAI PARDUOTI!


Atlikėjai

ANSAMBLIS „CLASSIC+“
Julija Karaliūnaitė (sopranas)
Simona Zbarauskaitė (fortepijonas)
Agnė Dūkštaitė (akordeonas)
Viktorija Smailytė (arfa)

Programoje:
Petri Makkonen, Ástor Piazzolla, Carlos Salzedo, Mikołaj Majkusiak, Robert Jürjendal, Jolanta Grinevič, Carlos Gardel

Bilietai
Bilietų kaina: 15 Eur. Bilietų kiekis ribotas. Senjorams (su pažymėjimais) taikoma 30 % nuolaida 1 bilietui. Neįgaliems asmenims (su pažymėjimais) taikoma 50 % nuolaida 1–2 bilietams. Jaunimui (7–25 m.) taikoma 30 % nuolaida 1 bilietui.
Bilietų kaina renginio dieną: 17 Eur. Koncerto dieną nuolaidos netaikomos.

Įsivaizduokite vasaros vakarą Buenos Airėse, įkaitusį virpantį orą, vyną gurkšnojančias poras, sėdinčias ant gatvių grindinio, įsivaizduokite bandonijos ritmingus muzikos garsus sklindančius iš už kampo… Ansamblio „Classic+“ narės Julija Karaliūnaitė, Simona Zbarauskaitė, Viktorija Smailytė ir Agnė Dūkštaitė kviečia klausytojus pasijusti tango istorijos dalimi ir leistis į tamsią, žavią bei intriguojančią kelionę.

„Koncerto pavadinimas įkvėptas argentiniečių kompozitoriaus Ástoro Piazzollos dainos „Balada para un loco“ („Baladė apie keistuolį“), kurioje dainuojama: „Kai sutems Buenos Airių vienatvė, kaip pašėlęs akrobatas šokinėsiu virš Tavo dekoltė bedugnės, kol pajusi, jog išvedžiau iš proto Tavo širdį į laisvę. Ir pagaliau aš žiūriu į Tave ir tyliai dainuoju: mylėk mane štai šitaip – beprotiškai, beprotiškai, beprotiškai!“ Man šis tekstas labai atspindi laukinę, vitalinę, aistringą, fatališką tango esmę“, – sako operos solistė J. Karaliūnaitė.
„Tango nepalieka abejingų, šis šokis buvo smerkiamas, buvo laikytas imigrantų ir varguolių šokiu, buvo netgi draudžiamas, tačiau šiandien jis jaudina, įkvepia ir niekada nepabosta. Užtenka vien išgirsti tango melodijas, kūnas iškart reaguoja, kyla įvairiausios emocijos, nuo liūdesio iki ekstazės, nuo meilės iki nevilties, nuo aistros iki pykčio“, – dalinasi mintimis pianistė S. Zbarauskaitė.
Tango melodijos, ritmas, šokio žingsneliai apjungia įvairių žanrų muziką. Atpažįstame milongą, kandombą ir netgi melodingus ir sentimentalius hanaberos motyvus. Akordeonininkė A. Dūkštaitė sako: „Man patinka tai, kad tango yra nesenstantis: visąlaik toks pats, bet kartu ir aktualus, šiuolaikiškas, modernus, intriguojantis bei paslankus bet kurių instrumentų tembrų spalvoms.“
Šiandien šis šokis populiarus visame pasaulyje, nes tai būdas atskleisti savo dvasią ir perteikti nesuvaidintas emocijas. Arfininkė V. Smailytė šmaikščiai palygina: „Tango mano pirštams, galvai ir sielai – reikalingas kaip ugnies šiluma mano namams…“.

Mano programa
Norint užsisakyti abonementą, Jums reikia išsirinkti 5 mokamus festivalio renginius.
  • Iš viso: 0.00€
  • Nuolaida: 0.00€
  • Suma: 0.00€
Užsakyti abonementą

Visos festivalio naujienos pašto dėžutėje

Festivalį pristato radijas
Festivalį finansuoja
Mecenatas
Generalinis rėmėjas
Festivalio bankas
Pagrindiniai rėmėjai
Informaciniai partneriai
Skip to content