Rugpjūčio 15 d. 16:00 Molėtų r. Dubingių Šv. Jurgio bažnyčioje

AVE MARIA


Atlikėjai

VDU KAMERINIS ORKESTRAS
Vyr. dirigentas Vytautas Lukočius, vadovė Rita Bieliauskaitė
Solistė
EGLĖ STUNDŽIAITĖ (sopranas)
Dirigentas
VYTAUTAS LUKOČIUS

Įėjimas nemokamas

Žolinė – iš senųjų laikų atkeliavusi žalumos suvešėjimo apogėjaus ir derliaus brandos šventė, o katalikiškoji Šv. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventė – seniausia ir garbingiausia iš visų, skirtų Dievo Motinos garbei. Simboliška, kad Dubingių Šv. Jurgio bažnyčioje skambėsiančio koncerto programoje klausytojai išgirs gražiausias sakralinės muzikos Dievo Motinos garbei skirtas giesmes ir arijas, atliekamas VDU Kamerinio orkestro, solistės Eglės Stundžiaitės ir dirigento Vytauto Lukočiaus.

VDU Kamerinis orkestras, įkurtas 2011 m. Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje, yra vienintelis profesionalus kamerinis orkestras Kauno mieste. Įkurtas ne tik siekiant plėsti klasikinės muzikos bei šiuolaikinių jos interpretacijų kultūrą laikinojoje sostinėje, bet taip pat tarptautiniu lygiu atstovauti Lietuvai, Kauno miestui bei universitetui, reprezentuoti juos užsienyje. Per palyginti trumpą gyvavimo laikotarpį orkestras jau surengė daugiau nei 200 koncertų Lietuvoje ir užsienyje, dalyvavo pagrindiniuose Lietuvos festivaliuose, taip pat „Euro-Mediterranean Youth Music Expo 2012“ festivalyje Kipro Respublikoje, 2013 m. orkestras debiutavo prestižiniame Šlėzvigo-Holšteino festivalyje Vokietijoje, 2017 m. kolektyvas surengė gastroles Jungtinėse Amerikos Valstijose, 2019 m. pasirodė tarptautiniame kamerinės muzikos festivalyje ,,Salkhino palace camerata“ Sakartvele.

Baigusi magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. Irena Milkevičiūtė), solistė Eglė Stundžiaitė tobulinosi „Nord Operos“ (Norvegija) kursuose, Luigi Cherubini konservatorijoje (Florencija), gilino žinias įvairių žymių atlikėjų – Konrado Jarnoto (Didžioji Britanija), Barbro Marklund Petersone (Norvegija), Violetos Urmanos, Giuseppe Sabbatini (Italija), Valeriano Gamghebeli (Ispanija-Sakartvelas) – meistriškumo kursuose. Solistė yra dainavusi su Lietuvos valstybiniu, Kauno miesto simfoniniu orkestrais, Lietuvos kameriniu orkestru, Vilniaus „Sinfonietta“, Šv. Kristoforo orkestru, Lietuvos nacionalinės filharmonijos kamerinės muzikos ansambliu „Musica humana“, VDU Kameriniu orkestru ir kitais kolektyvais, nuo 2016 m. ji dirba su režisierės Dalios Ibelhauptaitės ir „Vilnius City Opera“ projektais. 2021 m. E. Stundžiaitė debiutavo P. Čaikovskio teatre, o 2020–2022 m. stažavosi Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, kuriame sukūrė daugybę vaidmenų. Solistės repertuare gausu ne tik operinės, oratorijos žanro kūrinių, bet ir koncertinės-kamerinės programos, kurią ji atlieka Lietuvoje bei svetur. Nuo 2020 m. ji taip pat yra žymiojo choro „Bel Canto“ vokalo trenerė ir turi įsteigusi savo vokalo studiją.

Mano programa
Norint užsisakyti abonementą, Jums reikia išsirinkti 5 mokamus festivalio renginius.
  • Iš viso: 0.00€
  • Nuolaida: 0.00€
  • Suma: 0.00€
Užsakyti abonementą

Visos festivalio naujienos pašto dėžutėje

Festivalį pristato radijas
Festivalį finansuoja
Mecenatas
Generalinis rėmėjas
Festivalio bankas
Pagrindiniai rėmėjai
Informaciniai partneriai
Skip to content