Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras

Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras yra vienas brandžiausių bei žymiausių Lietuvos orkestrų. 1940 m. orkestrą įkūrė kompozitorius, dirigentas ir pianistas Balys Dvarionas. 1964–2015 m. orkestrui dirigavo ir vadovavo Juozas Domarkas, nuo 2015-ųjų rudens kolektyvo meno vadovo ir vyriausiojo dirigento pareigas eina Modestas Pitrėnas.

Jau keliasdešimt metų aktyviai koncertuojantis Lietuvoje ir svetur Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras – nepakeičiamas mūsų šalies muzikinio gyvenimo dalyvis ir nacionalinės kultūros puoselėtojas, bene ryškiausias Lietuvos ir Baltijos šalių kultūros skleidėjas, savo veikloje nuosekliai jungiantis baltišką ir europietišką muzikos atlikimo tradicijas. Įgudęs ir solidus bemaž 100 asmenų kolektyvas kasmet surengia apie 50 koncertų Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžiojoje salėje ir kitose Lietuvos scenose, taip pat aktyviai gastroliuoja užsienyje.

1996 metų birželio 2 d. Pažaislio vienuolyne kartu su Kauno valstybiniu choru pradėjęs pirmąjį Pažaislio muzikos festivalį, Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras tapo nuolatiniu festivalio koncertų partneriu.

https://filharmonija.lt/

Visos festivalio naujienos pašto dėžutėje

Festivalį pristato radijas
Festivalį finansuoja
Mecenatas
Generalinis rėmėjas
Festivalio bankas
Pagrindiniai rėmėjai
Informaciniai partneriai
Skip to content