Festivalis

XXV Pažaislio muzikos festivalis

XXV Pažaislio muzikos festivalis, nepaisydamas pasaulį sukrėtusių negandų, startuoja aukštai pakelta galva. Džiugu, jog šiemet klausytojus į Pažaislio vienuolyno kiemą festivalis kvies net penkis kartus – esame tikri, kad ir atlikėjams, ir klausytojams būti šioje unikalioje ir be galo gražioje vietoje yra išskirtinė patirtis ir didelė šventė! Renginius lydės kaip niekad daug gražių sukakčių: Pažaislio muzikos festivalis vyks 25-ąjį kartą, Šv. Kazimierio seserys, kurios gyvena Pažaislio vienuolyne, mini Kongregacijos įsikūrimo 100 metų sukaktį, švęsime kompozitorių Ludwigo van Beethoveno 250-ąsias, Frederico Chopino 210-ąsias bei Leopoldo Godowskio 150-ąsias gimimo metines.

Pradedamajame jubiliejinio festivalio koncerte bendrai muzikos fiestai susiburs žinomiausi atlikėjai: pasaulinį populiarumą pelnęs tenoras Edgaras Montvidas, visuose žemynuose Lietuvą garsinantis pianistas Lukas Geniušas, skambusis Kauno valstybinis choras ir iššūkių nebijantis Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, o Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-ies metų sukaktis bus paminėta baigiamajame Pažaislio muzikos festivalio koncerte – skambės Almicare Ponchielli operos „Lietuviai“ koncertinis atlikimas, kuriame pagrindines partijas dainuos Jūratė Švedaitė (sopranas), Kristian Benedikt (tenoras) bei kiti solistai, dalyvaus Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, Kauno valstybinis choras, diriguos maestro Modestas Pitrėnas. Unikalius opusus – Wolfgango Amadeuso Mozarto ir Johanno Sebastiano Bacho koncertus, skirtus dviem fortepijonams ir orkestrui, klausytojams dovanos jauna pianistų Annos ir Luko Geniušių šeima kartu su Lietuvos kameriniu orkestru ir dirigente Adrija Čepaite. Laisvo ir veržlaus muzikavimo pasiilgusius klausytojus kviesime pasimėgauti akordeonininko Martyno Levickio ir jo suburto kamerinio ansamblio „Mikroorkéstra“ programa „Music for a while“. Išskirtine programa, parengta su Kauno miesto simfoniniu orkestru ir dirigentu Vytautu Lukočiumi, žiūrovus džiugins neprilygstamasis Eskamiljo – Kostas Smoriginas jaunesnysis, šiemet švenčiantis savo 40-ies metų jubiliejų, ir gausybę įsimintinų vaidmenų sukūręs aktorius Kostas Smoriginas vyresnysis.

Premjerą, skirtą šviesios atminties kompozitoriui Vidmantui Bartuliui (1954–2020) prisiminti, ruošia Kauno valstybinis choras, jo meno vadovas bei dirigentas Petras Bingelis ir aktorius Dainius Svobonas. Šis renginys planuojamas naujai atrastoje festivalio erdvėje – Kauno filharmonijos kiemelyje.

Iki šiol Kauno marių vilnimis skriejusi nemari valsų karaliaus Johanno Strausso muzika šiemet persikelia į jaukų Vytauto Didžiojo universiteto Botanikos sodą – čia jausmingą popietę XXV Pažaislio muzikos festivalio publikai dovanos Vytauto Lukočiaus diriguojamas Vytauto Didžiojo universiteto kamerinis orkestras, šmaikštusis muzikologas Viktoras Gerulaitis ir keturi puikūs solistai: Ieva Goleckytė (sopranas), Monika Pleškytė (sopranas), Mindaugas Zimkus (tenoras) bei Andrius Apšega (baritonas).

O štai klausytojų jau pamėgto Kauno jachtklubo prieigose visų laukia tikras eksperimentas – Romo uosto krante išgirsime programą „Marios in Blues“, kurią festivalio klausytojams ruošia brolių Bazarų trio – Motiejus, Mykolas ir Benediktas bei Vyšniauskų šeimyna – Petras ir Dominykas.

Į savo rečitalius puikios akustikos Kauno valstybinės filharmonijos Didžiojoje salėje kvies pianistė Mūza Rubackytė, Justina Gringytė ir Petras Geniušas, taip pat svečiai iš Austrijos – fortepijoninis trio „TrioVanBeethoven“, styginių kvintetas „Wiener Kammersymphonie“ kartu su pianistu Domenico Codispoti (Italija).

Nors daugumos Lietuvos dvarų menės šiemet yra kiek per mažos saugumo reikalavimams, tačiau Raudondvario dvaro Menų inkubatoriaus kieme galėsite išgirsti pašėlusį saksofonininkų kvartetą iš Vokietijos „Blattwerk“, o kamerinės muzikos mylėtojų lauks atnaujintos VDU Botanikos sodo erdvės bei Birštono kurhauzas.

Kaip ir kasmet, festivalis kvies kartu keliauti po Lietuvą – koncertų geografija nusidrieks nuo Dubingių iki Rietavo. Jau nuo birželio 20-osios startuoja edukacinis kultūrinio turizmo renginių ciklas „Pažink“, kuriame mažesnės apimties koncertai bus jungiami su ekskursijomis ir pažintinėmis edukacijomis Kaune ir kituose Lietuvos miestuose.

Pažinkime, keliaukime po Lietuvą, mėgaukimės puikia muzika nuostabiausiose mūsų šalies kampeliuose ir kurkime tradicijas kartu su Pažaislio muzikos festivaliu!

Visos festivalio naujienos pašto dėžutėje

Festivalį pristato radijas
Festivalį finansuoja
Generalinis rėmėjas
Festivalio bankas
Pagrindiniai rėmėjai
Informaciniai partneriai
Skip to content