Edgaras Montvidas

Edgaras Montvidas mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Virgilijaus Noreikos klasėje, dar būdamas studentu 1999 debiutavo LNOBT Artūro vaidmeniu Donizetti operoje Lucia di Lammermoor.

2001-2003 solistas stažavo Karališkosios operos Covent Garden jaunųjų menininkų programoje, čia jis atliko Alfredą Traviatoje, Arminio Verdi Plėšikuose, Marcellus ir Laertes Thomas operoje Hamletas bei Fentoną Falstafe.

Šio bei ateinančių sezonų planuose: titulinis Hofmano pasakų vaidmuo naujame Barrie Kosky pastatyme Berlyno Komiškoje operoje, don Ottavio Santa Fe festivalyje (JAV), Flamandas Strausso Capriccio Briuselio La Monnaie operoje, Alfredas Šikšnosparnyje Miuncheno Bavarijos operoje, titulinis vaidmuo Donizetti operoje Roberto Devereux su Rusijos nacionaliniu orkestru diriguojant Antonino Fogliani, turnė po Europą bei kompaktinės plokštelės įrašas atliekant Benjamino Godard operą Dante, taip pat Robertas Lalo operoje La Jacquerie su Radio France orkestru.

Ryškesni pastarųjų metų darbai-Lenskis ir Belmonte Glaindburno festivalyje, Miuncheno Bavarijos operoje, Belmonte Hamburgo bei Olandijos nacionalinėje operoje, kurioje Edgaras taip pat dainavo Arbace Mozarto Idomeneo bei Žvejį Stravinskio Lakštingaloje, Nemorino bei Alfredas Šikšnosparnyje Angijos nacionalinėje operoje, Nemorino, Hercogas Rigoletto bei Tomas Rakewell Stravinskio Palaidūno karjeroje Škotijos operoje, Ruggero Pucinni operoje Kregždutėje Leipcige, Prunier Kregždutėje Karališkoje operoje Covent Garden, Alfredas Traviatoje, Lenskis bei Žvejas Lyono operoje bei Provanso Ekso festivalyje, Tebaldo Kapulečiai ir Montekiai Šiaurės operoje, Rinuccio Gianni Schicchi Cincinatti operoje, Helios Félicien David Herculanum su Briuselio filharmonijos orkestru, dir. Hervé Niquet bei Marcomir Saint-Saëns Barbarai koncertiniuose atilikimuose, šios operos taip pat įrašytos kompaktinėse plokštelėse.

Nuo 2004-2006 Edgaras Montvidas buvo Frankfurto operos solistu, čia jis atliko Des Grieux Manon, Belmonte, Tamino, don Ottavio, Alfredo bei Macduff Macbethe.

Edgaras yra aktyvus ir koncertinėje veikloje, yra dainavęs Verdi Requiem Vaasa (Suomijoje) ir Maskvos Konservatorijos didžiojoje salėje su Svetlanovo simfoniniu orkestru, Bruneau Requiem Bozar centre su La Monnaie orkestru (išleista kompaktinė plokštelė), Žvejį Lakštingaloje su Berlyno filharmonijos orkestru diriguojant Pierre Boulez, o su Bostono simfoniniu orkestru dainavo Piemenį Szymanowski operoje Karalius Rogeris bei Žvejį Lakštingaloje diriguojant Charles Dutoit, Žvejį bei Ravelio Vaikas ir burtai solistas taip pat dainavo ir su NHK orkestru Tokijuje, diriguojant Charles Dutoit.

Solistas yra dainavęs su Londono sinfonietta, BBC simfoniniu, Škotijos kameriniu, Rusijos nacionaliniu bei Olandijos filharmonijos orkestrais, taip pat su pagrindiniais Latvijos bei gimtosios Lietuvos simfoniniais orkestrais, jo repertuare Beethoveno 9 simfonija, Berliozo Te Deum, Dvorako Stabat Mater, Cezario Franko Palaiminimai, Mendelssohno Meilės dainos, Stravinskio Lapė, Mozarto Requiem ir kt.
Ne kartą pasirodė ir BBC Proms kur dainavo Belmonte Pagrobime iš seralio su Glaindburno festivaliu, de Falla La vida breve su BBC simfoniniu orkestru, Piemenį Oedipus Rex ir jaunąjį įsimylėjėlį Puccini Apsiauste su BBC filharmonijos simfoniniu orkestru.

Edgaras yra apdovanotas auksiniu scenos kryžiumi už Wertherio vaidmenį Vilniaus miesto operoje, 2014 Prezidentė Dalia Grybauskaitė jam įteikė ordino Už nuopelnus Lietuvai medalį, 2015 įteiktas pagrindinis kultūros ministerijos apdovanojimas-garbės ženklas Nešk savo šviesą ir tikėk bei Kauno miesto apdovanojimas-pasidabruotas Kauno miesto burmistro Jono Vileišio medalis.

edgarasmontvidas.com

All the news in your mailbox

Festival presenter
Festival is funded
Patron
General sponsor
Festival bank
Main sponsors
Media partners
Skip to content