Dainininkė SABINA MARTINAITYTĖ – trijų tarptautinių dainininkų konkursų laureatė, baigusi vokalo studijas Lietuvos valstybinėje konservatorijoje, nuo 1987 m. dirbo Kauno valstybiniame teatre soliste, kuriame sukūrė 14 pagrindinių vaidmenų operos spektakliuose, keletą vaidmenų miuzikluose ir spektakliuose vaikams. S. Martinaitytė kūrė vaidmenis ir dainavo įvairiuose Lietuvos ir užsienio šalių teatrų spektakliuose, taip pat festivaliuose, paruošė apie keturias dešimtis solo programų, dainavo daugiau nei 1000 koncertų Lietuvoje ir užsienyje, jos įdainuoti įrašai skamba Lietuvos radijo programose. Atlikėja inicijavo kamerinės G. B. Pergolesi operos „Tarnaitė ponia“ 2006 m., L. Kiseliovo monooperos „Nepažįstamosios laiškas“ 2007 m. ir operos-pastišo „Faustina“ 2008 m. pastatymus.
Solistė yra nuolat kviečiama dalyvauti Pažaislio muzikos, Tytuvėnų vasaros, Charkovo asamblėjos (Ukraina), Katovicų kamerinės muzikos (Lenkija), „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“, Druskininkų „Vasara su M. K.Čiurlioniu“ ir kt. festivaliuose.
Nuo 1990 m. S. Martinaitytė dėsto solinį dainavimą, o nuo 2011 m. yra VDU Muzikos akademijoje profesorė.
Dainininkė yra pelniusi šiuos apdovanojimus: 2000 m. Kauno teatralų prizą „Fortūna“ už Madalenos partiją U. Giordano operoje „Andrė Šenjė“ ir Violetos partiją G. Verdi operoje „Traviata”, 2000 m. tapo įsimintiniausia Kauno menininke, 2002 m. Kauno teatralų prizas „Fortūna“ ir geriausios Lietuvos metų operos solistės vardas bei Lietuvos Kultūros ministerijos premija už Bonos vaidmenį G. Kuprevičiaus operoje „Karalienė Bona“. S. Martinaitytei įvairiomis progomis teikti Prezidentūros, Ministrų tarybos, Kauno miesto tarybos garbės ir padėkos raštai už teatrinę, koncertinę ir pedagoginę veiklą.
Į koncertą ikimokyklinio amžiaus vaikai (iki 7 metų amžiaus imtinai) neįleidžiami, juos kviečiame į atvirose erdvėse vykstančius visai šeimai draugiškus festivalio koncertus.
Europos Parlamentas ir Europos Sąjungos Taryba 2018-uosius metus paskelbė Europos kultūros paveldo metais. Europos kultūros paveldo metų tikslas – paskatinti daugiau žmonių atrasti Europos kultūros paveldą, juo domėtis ir sustiprinti Europos bendrystės jausmą. Jau 23 metus Pažaislio muzikos festivalio koncertai vyksta kultūros paveldo objektuose. Birštono kurhauzas – vienas iš jų!