Renginį pristato
Rugpjūčio 25d. 19:00 Birštono kurhauze

Sonetas meilei


Atlikėjai

MINDAUGAS ZIMKUS (tenoras)
GIEDRIUS PRUNSKUS (baritonas)
PAULĖ GUDINAITĖ (fortepijonas)

Bilietai
Bilietų kaina: 6 Eur
Bilietų kaina renginio dieną: 8 Eur

Renginys Facebook

„Ne, meilė ne pastumdėlė Likimo;
Jai visagalis Laikas nebaisus,
Kuris naikina lūpų radastus
Ir iš visų tą pačią duoklę ima.
Jei tau meluoja posmai šių eilių, –
Nebėr pasauly meilės! Aš tyliu…“

Šiomis eilutėmis į klausytoją iš renesanso laikmečio prabyla vienas genialiausių meilės sonetų kūrėjų – Williamas Shakespeareas. Įkvėpti šio poeto ir dramaturgo eilių daugelis kompozitorių jo sonetams sukūrė nuostabiausius muzikos kūrinius, kuriais su Pažaislio muzikos festivalio klausytojais nori pasidalinti trys atlikėjai. Tenoro Mindaugo Zimkaus ir baritono Giedriaus Prunskaus kūrybinėse biografijose dainos žanras užima itin svarbią poziciją, o pianistė Paulė Gudinaitė yra tikra šio žanro žinovė – prieš metus ji apgynė menų daktaro disertaciją, kurioje nagrinėja soneto įprasminimo vokalinėje muzikoje ypatumus. Atlikėjų parinktoje programoje skambės ne tik į muzikos garsus įpintos W. Shakespeareo eilės. Girdėsime Lietuvos ir užsienio kompozitorių muzikoje įprasmintus Francesco Petrarca, Michelangelo Buonarroti, Vytauto Mačernio bei kitų poetų meilės lyrikos šedevrus.

Į koncertą ikimokyklinio amžiaus vaikai (iki 7 metų amžiaus imtinai) neįleidžiami, juos kviečiame į atvirose erdvėse vykstančius visai šeimai draugiškus festivalio koncertus.

Europos Parlamentas ir Europos Sąjungos Taryba 2018-uosius metus paskelbė Europos kultūros paveldo metais. Europos kultūros paveldo metų tikslas – paskatinti daugiau žmonių atrasti Europos kultūros paveldą, juo domėtis ir sustiprinti Europos bendrystės jausmą. Jau 23 metus Pažaislio muzikos festivalio koncertai vyksta kultūros paveldo objektuose. Birštono kurhauzas – vienas iš jų!

Renginio vieta

Mano programa
Norint užsisakyti abonementą, Jums reikia išsirinkti 5 mokamus festivalio renginius.
  • Iš viso: 0.00€
  • Nuolaida: 0.00€
  • Suma: 0.00€
Užsakyti abonementą

Visos festivalio naujienos pašto dėžutėje

Festivalį pristato radijas
Mecenatas
Generalinis rėmėjas
Festivalio bankas
Pagrindiniai rėmėjai
Informaciniai partneriai
Festivalį finansuoja