Rugpjūčio 29d. 17:00 Kauno VI forte

Renginys, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui „Nepriklausomybės gimimas“


Atlikėjai

KAUNO MIESTO SIMFONINIS ORKESTRAS
Vyr. dirigentas Constantine Orbelian (JAV)
vadovas Algimantas Treikauskas
KAUNO VALSTYBINIS CHORAS
Meno vadovas ir vyr. dirigentas Petras Bingelis
RIMANTAS BAGDZEVIČIUS (aktorius)
Dirigentas
PETRAS BINGELIS


Programoje
"NEPRIKLAUSOMYBĖS GIMIMAS"
Kompozitorius VIDMANTAS BARTULIS
Video instaliacijos DŽIUGAS KATINAS

Įėjimas nemokamas

Renginys Facebook

2018-ieji – valstybės atkūrimo šimtmečio metai. Šia proga Pažaislio muzikos festivalis sugrįžta į VI-ąjį Kauno fortą. Rugpjūčio 29 d., trečiadienį, visus kauniečius ir miesto svečius kviečiame apsilankyti renginyje, skirtame valstybės šimtmečio sukakčiai paminėti – „Nepriklausomybės gimimas“.

Nuo 17 val. turiningą programą kauniečiams ir svečiams ruošia Lietuvos kariuomenė: Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono ir Karo policijos kariai pristatys naudojamą techniką ir ginkluotę; gros LK Karinių oro pajėgų orkestras; Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos kariai įrengs pirmosios pagalbos mokyklėlę, kurioje instruktoriai demostruos pirmosios pagalbos veiksmus; Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos kariai pristatys tarnybos būdus Lietuvos kariuomenėje; Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono kariai iškilmingai pakels Lietuvos Respublikos vėliavą.

Nuo 18:30 val. ekskurija po VI fortą, kurią ves Karo muziejaus savanorė, Kauno fortų entuziastė, gidė Lina Jankauskaitė.

Nuo 20 val. Pažaislio muzikos festivalis pakvies į įspūdingą koncertą vidiniame forto kieme – „Nepriklausomybės gimimas“.

Visi žinome, kad 1918 metų vasario 16 dieną buvo pasirašyta Lietuvos Nepriklausomybės deklaracija. Toji data – tai mūsų naujos, demokratinės valstybės kūrimo pradžia. Bet kas buvo iki tol? Kas vyko 1917 – 1918 metais iki Nepriklausomybės akto paskelbimo? Kokia buvo Europa ir kokia buvo Lietuva Europoje? Kokios sąlygos lėmė šio akto atsiradimą?

Tai ir pabandysime įsivaizduoti kartu su kompozitoriaus Vidmanto Bartulio sumanytu projektu „Nepriklausomybės gimimas“. Lietuvos valstybės kūrimosi istoriją pasakos aktorius Rimantas Bagdzevičius, įspūdžius sustiprins Džiugo Katino vaizdo instaliacijos ant forto pylimų, o muzikinį istorijos foną kurs Kauno valstybinis choras ir Kauno miesto simfoninis orkestas vadovaujami maestro Petro Bingelio. O VI-ojo forto vidiniame kieme įsitaisę senoviniai karo technikos eksponatai dar labiau sustiprins galimai buvusią istorijos atmosferą.

Renginio vieta

Mano programa
Norint užsisakyti abonementą, Jums reikia išsirinkti 5 mokamus festivalio renginius.
  • Iš viso: 0.00€
  • Nuolaida: 0.00€
  • Suma: 0.00€
Užsakyti abonementą

Visos festivalio naujienos pašto dėžutėje

Festivalį pristato radijas
Mecenatas
Generalinis rėmėjas
Festivalio bankas
Pagrindiniai rėmėjai
Informaciniai partneriai
Festivalį finansuoja